VIDEO

Mafinë të parezistueshëm me spinaq dhe kërpudha, pa brumë

Piqen në vetëm 15 minuta dhe janë shumë të shëndetshëm

Do të keni një vakt shumë të shijshëm, të shpejtë dhe të shëndetshëm.

Përbërësit:

– 200 g spinaq,
– 9 vezë,
– 150 g kërpudha,
– 100 ml qumësht,
– kripë,
– piper,
– 100 g kaçkavall.

Përgatitja:

Thyeni vezët në një enë dhe tundni.

Shtoni kërpudhat e fërguara, spinaqin e zier, kaçkavallin e grirë në rende, qumështin, kripën, piperin dhe përzieni mirë.

Lyeni kallëpin e mafinëve dhe hidheni përzierjen.

Vendosni nga një fetë kërpudhe në çdo mafinë.

Piqni në 180 gradë Celsius.

Ju bëfshin mirë!