Luka Modric

Luka Modric bleu një apartament luksoz në Zagreb – pamjet lënë pa fjalë

Futbollisti i njohur kroat, Luka Modric ka blerë një apartament në Zagreb të Kroacisë, raportojnë mediet kroate.

Modric, pasuria e të cilit vlerësohet të jetë 80 milionë dollarë, ka disa prona në Spanjë dhe në Kroaci.

Dhe tani, si duket ka blerë një penthouse në një ndërtesë luksoze në Zagreb, për të cilin mediet kroate sollën edhe pamje.

Modric ka kontratë me Realin deri më 30 qershor të këtij viti.

Portali Capology, i cili merret me financat në futboll, ka llogaritur se sa ka fituar Modric deri më tani në karrierën e tij.

Portali i lartpërmendur shkruan se të ardhurat e Modric në karrierë së shpejti do të rriten në më shumë se 140 milionë euro, kapiteni i kombëtares së Kroacisë merr pak më shumë se 420 mijë euro në javë nga Real Madrid, që është afër 22 milionë euro në vit.