Lajmi i fundit

Liz Truss jep dorëheqje si kryeministre e Britanisë

Liz Truss ka dhënë dorëheqjen si kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar pas vetëm 45 ditësh në detyrë, shkruan The Guardian.

Njoftimi është bërë nga Truss në Doëning Street.

Ky vendim vjen pasi humbi dy minstra kyç dhe besimin e pothuajse të gjithë deputetëve të saj, shkruan The Guardian.

Truss do të jetë kryeministrja me mandatin më të shkurtër në historinë e Britanisë.