Portieri gjerman

Leno tregon problemin e Arsenalit

Portieri i Arsenalit, Bernd Leno beson se problemet e klubit shkojnë shumë më larg se identiteti i menaxherit të tyre, dhe tregoi si një dobësi mentalitetin e Topçinjve.

Kriza në veri të Londrës u thellua të dielën kur Manchester City realizoi fitore bindëse 3-0 në Emirates.

Dy gola nga Kevin De Bruyne dhe një nga Raheem Sterling shtuan edhe më shumë problemet e skuadrës së Freddie Ljungberg.

“Pas katër ose pesë minutave u vendos ndeshja. Unë mendoj se në pjesën e parë ne e merituam këtë rezultat. Në pjesën e dytë nuk mund të preknim topin dhe gjithashtu nuk mund të krijonim shanse”, tha portieri gjerman.

“Për momentin duhet të themi se ekziston një hendek midis ekipeve [në krye]. Ne kemi cilësinë, por kur i shihni ndeshjet na mungon intensiteti, ne nuk jemi të freskët në mendjet tona”.

“Është mirë që kemi një javë të punojmë pak dhe të flasim për këtë situatë. Ne duhet të ndryshojmë diçka në mendjet tona”.