Nënkryetari i AAK-së

Lekaj kujton Doktor Lilën i cili vdiq sot: Ai ishte shembull dhe udhërrefyes që duhet ndjekur

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka kujtuar doktorin i cili ndërroi jetë sot, Rifat Lila.

Lekaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se ai ishte gjithmonë i buzëqeshur, bamirës, i dashur me të gjithë, puntor i madh, shkrimtar, atdhedashës dhe mik i mirë.

“I shpreh ngushëllime bashkëshortes Silvanës, familjarëve, nipave, mbesave, familjes Lila, kolegëve, qytetarëve të Gjakovës dhe të gjithë atyre që e njohën”, shkroi Lekaj.

Postimi i tij i plotë

Lamtumirë miku im i çmuar Dr. Rifat Lila.

Sot, Gjakova ka humbur Qytetarin e Nderit Dr. Rifat Lila. Ai ishte gjithmonë i buzëqeshur, bamirës, i dashur me të gjithë, puntor i madh, shkrimtar, atdhedashës dhe mik i mirë.

Bashkëpunimi me Doktorin ishte i lodhshëm për nga puna por i mrekullueshëm për nga motivi. Sot Gjakova falë bashkëpunimit që kemi pasur ka një nga qendrat mjeksore më të mirat në rajon.

Ashtu si ishe bashkëpuntor si koleg e si qytetar i këtij vendi të jam falenderues gjithë jetën.

Doktor ishe gjithmonë afër familjes time dhe çdo familje në Gjakovë je shembulli dhe udhërrefyesi më i mirë që duhet ndjekur.

Faleminderit për gjithqka që ke bërë për ne.

I shpreh ngushëllime bashkëshortes Silvanës, familjarëve, nipave, mbesave, familjes Lila, kolegëve, qytetarëve të Gjakovës dhe të gjithë atyre që e njohën.

Doktor, veprat e tua nuk do vdesin asnjëherë.
Lamtumirë miku im!