Land Rover paralajmëron disa modele të reja veturash

Land Rover është një nga markat më të preferuara të veturave.

Por, tani Land Rover ka vendosur që ‘lojën’ ta ngrisë në nivele të tjera dhe të garojë me marka të fuqishme si Jeep dhe Mercedes, transmeton lajmi.net

Modelet si Jeep Wrangler and Mercedes G-Class janë modele veturash të ngjashme me ato që prodhohen nga gjiganti Land Rover që po ndjehet i rrezikuar nga konkurenca.

Por tani, gjigandi britanez ka vendosur të mos rrijë duar-kryq, por të punoj në modele të reja të cilat do t’i shfaqim në fotografitë e mëposhtme.