Adnan Hyseni

Lajmi i mirë: Mblidhen paratë për shërimin e Gent Nikçit nga Peja

Ish-luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adnan Hyseni përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se janë mbledhur të gjitha mjetet financiare për shërimin e Gent Nikçit nga Rugova e Pejës.

Hyseni ka njoftuar se Genti do të niset sot pasdite për trajtim në Truqi, ku edhe do ti bëhet transplanti i mëlçisë.

Postimi i plotë:

NJOFTIM – MBYLLET AKSIONI HUMANITAR

FALEMINDERIT SHQIPTARE HUMAN.

GENT NIKQI nga Rugova e Pejes i cili eshte i shtrir ne repartin pediatris ne QKUK dhe po lufton me jeten pershkak te semundjes se rend ne Melqi sot 07.04.2021 niset drejt Turqis ne ora 14:30 me ajroplan special nga ajroporti “Adem Jashari ” duke besu ne mrekullin e ZOTIT qe operimi i transplanti i Melqis te kete sukses.
Ne emer familjes se ngusht dhe te gjere te familjes se GENTIT ju jemi mirnjohes dhe falenderues perjetsisht te gjith atyre qe kan ndihmu ne forma te ndryshem ( Ministris se Shendetsis dhe Shqipareve kudo nbot) dhe kan kriju mundesi financiare qe 9 vjeqari te udhtoj per Turqi edhe pse gjendja momentale eshte teper e rend (i intubum) besoj ne mrekullin qe GENTI te kete sukses.

FALEMINDERIT SHQIPTARË

MIRËNJOHJES FAMILJA PO EDHE TE GJITHË NE.