Deti Adriatik

LAJMI I FUNDIT: Tërmet në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë ndjerë pak minuta më parë në Shqipëri, raporton TCH.

Saktësisht, tërmeti me magnitudë 3.2 i shkallës Rihter është ndjerë në orën 22:21.

Mësohet se epiqendra ka qenë Deti Adriatik dhe më së shumti lëkundjet janë ndjerë në qytetin e Durrësit dhe në Tiranë.