Kryesia

LAJMI I FUNDIT: Seanca për dialogun pritet të mbahet nesër në orën 10

Gjatë orëve të mbrëmje, kryetari i Parlamentit i ka nisur konsultimet me partitë politike që të mbahet Mbledhja e Kryesisë së Kuvendit.

Burime të Ballkani.info thonë se ka gjasa që sonte të mbahet mbledhja e Kryesisë, e cila pritet të caktojë seancën e Kuvendit ku do të miratohet rezoluta e propozuar nga PSD-ja dhe e mbështetur nga partitë në pushtet lidhur me dialogun me Serbinë.

Mirëpo ajo që është e sigurtë sipas burimeve të Ballkani.info, seanca mbahet nesër në ora 10:00./Ballkani.info/