IKSHPK

LAJMI I FUNDIT: Një i vdekur, dhe 21 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit janë dhënë 2.753 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 86.489 doza të vaksinës.

ℹ Nga 2.114 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 111 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.454.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 832.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!