LAJMI I FUNDIT: IKSHPK vjen me një njoftim tejet të rëndësishëm

Instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë ka dalë edhe me një tjetër njoftim të rëndësishëm.

Bëhet fjalë për cilësinë e ajrit në Kosovë. IKSHPK, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka thënë se cilësia jo e mirë e ajrit në Kosovë është ndër kontribuesit kryesorë për problemet shëndetësore si: astma, bronkiti kronik, sulmi në zemër dhe tensioni i lartë, përcjell Ballkani.info

Njoftimi i plotë.