COVID-19

LAJMI I FUNDIT: 1 i vdekur dhe 29 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.947 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.476.104 doza të vaksinës.

ℹ Deri më sot 648.218 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

ℹ Nga 2.526 testime, 29 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 1 raste të vdekjes

ℹ Sot janë shëruar 36 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.448.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 1.043.

➡ Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!