Arber Zeneli

Lajm i mrekullueshëm për Kosovën

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, po është rikuperua plotësisht pas lëndimit të rëndë të pësuar kundër Malit të Zi.

Anësori i Remis, është ftuar për herë të parë në ekip për takimin ndaj Monacos prej lëndimit që kishte pësuar në gju.

Arbër Zeneli ishte detyruar të largohej nga fusha në pjesën e parë të takimit kualifikues për Euro 2020 mes Malit të Zi dhe Kosovës, i cili u zhvillua në Podgoricë dhe përfundoi 1:1.