COVID-19

Lajm i hidhur: Covidi i merr jetën edhe një të riu

Virusi COVID po vazhdon të marrë jetë njerëzish.

Viktima e radhës nga ky virus ishte edhe Edomondi, një djal i ri, i shkolluar dhe i edukuar.

Lajmin për vdekjen e Edmondit e ka dhënë përmes një postimi shoqja e tij, Dafina Boja, e cila ka kërkuar që të vaksionohemi, pasi virusi nuk po njeh moshë.

Postimi i plotë:

Edmondin e kom pas goxha shok edhe njekohesisht koleg ne fakultet (Shtul) .
Edmondi sot ka nderru jete ne moshen 31 vjeqare dhe humbi betejen me Covid.
O ju njerez merreni vakcinen e mos boni llaf se Covid-i spo njeh moshe e nuk o hajgare kjo pune.
Inshallah Allahu ka me te shperbly me Xhehnnet shoku jem😔