Aktorja

LAJMI I FUNDIT: Vdes aktorja e madhe, Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovar.

Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm.

Ajo ishte pjesëmarrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj, shkruan Ballkani.info

Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka Shpija”.

Ajo ndërroi jetë vetëm pak minuta më parë në Mjekimin intenziv – QKUK./Ballkani.info/