Drejtori sportiv i PSG

Kylian Mbappe dëshiron largimin, e konfirmon Leonardo

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe, dëshiron largimin nga kampi parisien, shkruan Goal.

Drejtori sportiv i PSG, Leonardo, ka bërë të ditur që Mbappe ka shprehur dëshirë për t’u larguar dhe sipas tij ata nuk do ta ndalojnë.

“Kylian Mbappe dëshiron të largohet. Nëse ai dëshiron, ne nuk e pengojmë, por varet nga ne” tha braziliani.

Francezi ka thënë më herët se idolli i tij është Cristiano Ronaldo dhe ai ka ëndërruar që të luaj për Real Madridin. Megjithatë, mbetet të shihet nëse një transfer do të ndodh