Ky person ia dhuroi 4 banesa Halil Kastratit!

Humanisti i njohur, Halil Kastrati përpos Kosovës, aktivitetin e humanzimit e ka shtrirë edhe në Maqedoni.

Përmes një postimi në “Facebook”, ai ka publikuar një foto me një donator të madh. Bëhet fjalë për Jeton Krivanjevën, i cili ka dhuruar 4 qelësa.

Postimi i plotë:

Lajm shume i madh

Perveç mua dhe Jetonit, ne foto i shihni edhe 4 pale çelesa

U dhuruan 4 banesa pernjeher veç nga ky person

Dy banesa jane nga 72 m2 dhe dy tjera nga 42 m2

Vlera e tyre eshte mbi 140 mije euro

Donator eshte Jeton Krivanjeva nga Shkupi dhe banesat jane ne Shkup

O Zot, shperbleje Jetonin dhe te gjithe bamiresit