Moti

Ky është parashikimi i motit për sot, dhe ditët në vazhdim

Prishtina Weather ka treguar se parashikimi i motit për ditën e sotme do të jetë kryesisht ngrohtë.

Dita e nesërme kryesisht do të karakterizohet shumë nxehtë, kryesisht me vranësira dhe intervale me diell.

Temperatura minimale pritet të jetë 15 gradë Celcius, ndërsa ajo maksimalja 32 gradë Celcius.

Shtypja atmosferike do të mbetet në vlera normale 1018mb, e deri në fillim të javës së ardhshme do të mbesë në këto vlera. /