Moti

Ky është moti për ditën e nesërme

Të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës parashihen që vende-vende të sjellin riga shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-8 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga perëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-7m/s”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.