Norvegjia

Ky është autori i sulmit me shigjeta në Norvegji

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me shigjeta mbrëmjen e së mërkurës në Norvegji.

Ngjarja ndodhi në qytetin e Kongsberg-ut ndërsa sipas raportimeve është identifikuar edhe autori. Mediat në Norvegji raportojnë se bëhet fjalë për Reiner Winklarson, i cili është vënë në pranga.

Autoritetet kanë urdhëruar qytetarët të qëndrojnë nëpër shtëpi, ndërsa nuk e përjashtojnë mundësinë e një sulmi terrorist.

Ndërkohë janë publikuar edhe pamje të rënda të njerëzve të shtrirë në rrugë.

Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në
Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në
Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në
Vrau disa persona me shigjeta, ky është autori i sulmit në