Moti

Ky do të jetë moti sot në Kosovë

Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë pas here me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, thuhet në raportin e IHMK-së.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi 1-6m/s.