Kurti i bie pishman për fjalët e rënda ndaj LDK-së, i kërkon falje Hykmete Bajramit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, i ka kërkuar falje ministres së Arsimit, Hykmete Bajrami, për deklarimin se Qeveria e tij u rrëzua nga mocioni i mosbesimit nga regjimi i kaluar.

Pas deklaratës së Kurtit, kishte reaguar ministrja në detyrë, Hykmete Bajrami, që kishte kërkuar nga Kurti mirëkuptim pasi ajo ka qenë ministre edhe në qeveritë e kaluara.

“Unë mund të them se jam i kënaqur me punën e saj si ministre. Ia kam thënë edhe kur jemi takuar. Por unë kisha harruar që ajo ishte ministre edhe më herët, dhe për këtë i kërkoj falje”, ka thënë Kurti në konferencën për media pas mbledhjes së qeverisë.

Ndaj deklaratës së Kurtit kanë reaguar edhe ministrat Lumir Abdixhiku dhe Besian Mustafa.