Kuvendi i Kosovës

Kurti e VV e injoruan, Memli Krasniqi shpreh konsideratë për deputeten Vasfije Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka shprehur sot në seancën e Kuvendit konsideratë për deputeten e deritashme të Kuvendit nga radhët e Vetëvendosjes, Vasfije Krasniqi e cila një ditë më parë njoftoi se ka dhënë dorëheqje nga posti i saj për arsye shëndetësore.

Por, për deputeten e deritashme të Kuvendit të Kosovës, sot nuk ka folur as kryeministri dhe kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti por as kryeparlamentari Glauk Konjufca apo shefja e Grupit Parlamentar Mimoza Kusari-Lila.