Ish kryeministri

Kurti e kopjon Haradinajn, ishte politikan i parë që nisi të shpërndajë embëlisra për Bajram

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti sot gjatë ditës ka zgjedhur që t’i presë e t’i shërbejë me ballkava zyrtarët që punojnë në ndërtesën e qeverisë.

Për një veprim të tillë të Kurtit njoftoi zëdhënësi i qeverisë në detyrë, Përparim Kryeziu, që lajmin e bëri të ditur përmes Facebook’ut ku edhe shpërndau fotografitë e Kurtit.

“Kryeministri në detyrë, sot, ditën pas pushimit për nder të Fitër Bajramit, në fillim të orarit të punës, priti dhe i shërbeu me bakllava zyrtarët që punojnë në ndërtesën e Qeverisë. Atyre iu uroi me fat Fitër Bajramin, mbarësi dhe shëndet”, ka shkruar ai.

Duket se vendimin për shpërndarjen e ëmbëlsirave Kurti e trashëgoi nga ish’kryeministri, Ramush Haradinaj, që nëpër të gjitha festat e ka zakon që të ua urojë fillimisht policëve që e ruajnë në shtëpinë e tij.