Lajmi I Fundit

Kurti dhe Vitia u adresohen qytetarëve pas mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Gjendja e rëndë me COVID-19 në vend dhe vdekja e 36 qytetarëve gjatë 24 orëve të fundit bëri që Këshilli i Sigurisë Kombëtare të mblidhet këtë të diel.

Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti dhe ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia u janë drejtuar qytetarëve pas kësaj mbledhje.

Kurti dhe Vitia do të bëjnë të ditur se çfarë kanë diskutuar gjatë kësaj mbledhje.