Përbërësit

Krofne pa gluten, qumësht dhe vezë

Krofnet janë ëmbëlsirë popullore që bëhen nga brumi i ardhur

Bajram Musliu
Shef kuzhine, “Panino”

Ky desert pa gluten nuk është më një mision i pamundur sepse ne ju sjellim një recetë të provuar.

Përbërësit (për rreth 20 krofne):

– 50 gr miell Schar MIX B,
– gjysmë kubi tharm të freskët,
– 200 ml ujë të ngrohtë mineral,
– 400 ml ujë të ngrohtë të zakonshëm,
– 100 ml vaj,
– pak kripë,
– 2 lugë sheqer (ose më shumë nëse ju pëlqejnë më të ëmbla),
– 2 qese sheqer vanilje (mund të jetë më shumë, nëse ju pëlqen më shumë aroma),
– 2 lugë të mëdha rum (sipas dëshirës, ose më shumë),
– pak shafran Indie për një ngjyrë më të bukur, pasi nuk ka vezë (sipas dëshirës)
– lëvore të 1 limoni (sipas dëshirës).