Vrasje

Krimi në Mat, punonjësi i bashkisë u vra me bukë në gojë, dy të plagosur

Të tjera detaje kanë dalë në lidhje me vrasjen e mistershme të një punonjësi të Bashkisë së Matit dhe plagosjes së dy personave të tjerë, në fshatin Shëlli të njësisë administrative të Lisit.

Punonjësit e Bashkisë ishin duke drekuar në momentin kur një person ka hyrë dhe i ka qëlluar mbi ta. Policia e ka identifikuar autorin si shtetasin Kujtim Hoxha dhe është vënë në ndjekje te tij.

Viktima ësht identifikuar si Mentor Hoxha dhe është rreth 36-vjeç. Ndërsa të plagosurit janë Hamit.B, banor i zonës dhe Erzen Aliaj 49 vjeç, gjithashtu punonjës i Bashkisë.
Fillimisht policia tha se kishte dy viktima, por më pas  sqaroi se kemi të bëjmë me një të vrarë dhe dy persona të plagosur. Të plagosurit janë transportuar me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë për shkak të gjendjes së tyre shëndetësore.