Haxhi Avdyli

Krahu i djathtë i Vjosa Osmanit i jep vulë koalicionit me Albin Kurtin

Haxhi Avdyli thotë se simpatizantë të LDK’së dhe të tjerë po e përkrahin iniciativën e Vjosa Osmanit.

Kështu, ai mendon se në zgjedhjet e ardhshme do të mbështeten nga qytetarët.

Ai ka thënë se me shumë mundësi iniciativa e krijuar nga Vjosa Osmani do të hyjë në koalicion parazgjedhor me VV’në e Albin Kurtit.

“Gjasat e mëdha janë për një koalicion parazgjedhor’, tha Avdyli në T7.

“Ka vullnet të mirë nga z. Kurti por edhe nga Vjosa Osmani. Ky vullnet ka ekzistuar që nga tetori i vitit të kaluar’, shtoi ai.