Kopshti zoologjik suedez

Kopshti zoologjik suedez në kërkim të bufit të arratisur

Një kopsht zoologjik në Suedi tha se zyrtarët po kërkojnë për një buf gjigant që u arratis së bashku me një shpend tjetër dy ditë më parë.

Kopshti zoologjik Skansen në Stokholm tha se dy kukuvajka të mëdhenj gri, të quajtur Percy dhe Barr, u arratisën nga objekti të hënën mbrëma kur kafazi i tyre u dëmtua, por bufi më i vjetër, Percy, u vendos më vonë në mjediset e kopshtit zoologjik dhe u kthye përsëri në duart e rojeve të kopshtit zoologjik.

Barr, djali i Percy, mbeti i lirë të mërkurën dhe zyrtarët janë ende duke u përpjekur për ta gjetur atë, raporton UPI, transmeton Telegrafi.

Një zëdhënëse e kopshtit zoologjik tha se Barr nuk përbën kërcënim për publikun.Reklama

Ajo tha se bufi është mësuar me kontaktin njerëzor dhe është shumë miqësor. /Telegrafi/