Konjufca: 907 persona do të dëshmojnë për hajnitë e Milaim Zekës, Zeka e ofendon

Kuvendi i Kosovës po mban seancë.

Deputeti i VV-së, Glauk Konfjuca tha se nuk do të flente qetë nëse një person do t’i thoshte hajn.

“Unë nuk mundem ta kuptoj si një person që ju ka marrë 907 vetave pare dhe dëshmojnë në gjykatë kundër tij ka moral të flasë në Kuvend”, tha Konfjuca.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Zekës ku e ka ofenduar deputetin, Konjufca.

“Ti je psikopat, ti je i smut psiqik”, tha Zeka.

Debati është agresuar në Kuvendin e Kosovës. /Ballkani.info/