Kosovari

Kololli shënon dy herë, i siguron Zurichut fitoren në miqësoren ndaj Uerdingen

Mesfushori i Zurichut dhe Kombëtares së Kosovës, Benjamin Kololli, ka shënuar dy gola dhe i ka siguruar fitoren ekipit të tij në miqësoren ndaj KFC Uerdingen.

Uerdingen kaloj në epërsi qysh në minutën e 3-të.

Kololli shënoj në minutat e fundit të takimit në minutën 84 dhe 90.