Kim Kardashian

Kim Kardashian poston për ‘dështimin’ e marrëdhënies mes romancës së Pete Davidson dhe Emily Ratajkowski

Kim Kardashian ka një ‘dështim’ të marrëdhënies në mendjen e saj mes romancës së re të ish-it të saj Pete Davidson me Emily Ratajkowskin.ADVERTISING

Ylli televiziv postoi një fragment nga libri i Robin Sharma “Everyday Hero Manifesto”, konkretisht kapitulli “40 gjërat që do të dëshiroja t’i dija në moshën 40”, përmes InstaStory.

Një nga këshillat e renditura në faqe thoshte: “Nëse rrezikon gjithçka për dashurinë dhe nuk funksionon, nuk ka dështim sepse të gjitha historitë e dashurisë janë, në të vërtetë, përralla heroike”.

Foto: Getty

“Zgjedhja e partnerit të marrëdhënies është një nga burimet kryesore të suksesit (ose dështimit), gëzimit (ose mjerimit) dhe qetësisë (ose shqetësimit)”, thoshte një tjetër artikull.

Ylli i “Kardashians”, 42 vjeç, vuri në dukje se ajo “nuk pajtohej” me një udhëzim në veçanti, i cili i këshillonte lexuesit që të mos “shkelnin kurrë një merimangë” sepse “e gjithë jeta ka vlerë të madhe”.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Po atë ditë, Davidson, 29 vjeç, u fotografua duke marrë pjesë në një darkë për Ditën e Falënderimeve me Ratajkowskin.

Dyshja shkaktoi spekulime për lidhje në fillim të këtij muaji, duke konfirmuar thashethemet ditë më vonë kur ata u fotografuan të përqafuar në ditëlindjen e aktorit.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Kardashian, e cila u nda nga ish-ylli i “Saturday Night Live” në gusht pas nëntë muajsh lidhjeje, më pas ripostoi një ngarkim të fshehtë që pranonte se ishte “në një vend të vështirë”.

“Një gjë që kuptova është se çdo gjë përfundon gjithmonë mirë. Ndonjëherë edhe më mirë se sa mund ta imagjinoni. Mbaje mend këtë kur ndihesh … sikur po sfidohesh më shumë”, thoshte postimi i Kim.

Foto: Kim Kardashian/Instagram

Kardashian postoi gjithashtu foto në Instagram me një buqetë masive me trëndafila, duke bërë që shumë nga ndjekësit e saj të pyesin nëse ajo donte të bënte xheloz Davidsonin.

“Unë mendoj se partneri im i ardhshëm të jetë një shkencëtar, neuroshkencëtar, biokimist, doktor[ose avokat. Kjo është ndoshta ajo që unë parashikoj në të ardhmen”, kishte deklaruar Kim pas ndarjes nga Pete.

Kardashian është martuar dhe divorcuar tre herë, së fundmi u nda nga Kanye West në vitin 2021 pas gjashtë vitesh martesë. Ish-çifti u deklaruan ligjërisht beqarë në mars. /Telegrafi/