Khloe Kardashian

Khloe Kardashian e bën me apartament një të pastrehë

13 vjet pasi ishin takuar në sezonin e parë të “KUWK”, Khloe e ndihmoi shokun e saj.

Khloé Kardashian tregoi anën e saj bamirëse në episodin e fundit të Keeping Up With The Kardashians, ndërsa u lidh përsëri me shokun e saj të pastrehë.

Ylli i reality-shout, 36 vjeçe, u takua për herë të parë me Shorty në sezonin e parë të shfaqjes dhe tani që programi po mbaron, ajo nguliti disa nostalgji tek shikuesit duke zgjatur dorën dhe duke rekrutuar familjen e saj për t’i ndihmuar të siguronte një apartament.

Pasi Khloé zbuloi se Shorty ishte duke punuar në lavanderinë “Flip’s Coin Laundry” në Los Anxhelos, ajo shkoi në kërkim të mikut të saj por përpjekja ishte e pafrytshme, para se prodhuesit ta ndihmonin në gjurmimin e tij në skenat e xhiruara vitin e kaluar.

Në episodin e shtatë të sezonit të parë, me titull “Dora e Ndihmës”, Khloé mirëpriti një Shorty në shtëpinë e tyre pasi e gjeti atë jashtë dyqanit të tyre DASH më 2007.Image

Motrat pastaj e pastruan Shorty, i blenë rroba të reja, i rregulluan dhëmbët dhe i dhanë një prerje flokësh, megjithatë më vonë ata humbën kontaktin.

Familja nuk e kishte parë Shortyn për 13 vjet, dhe Khloé ishte dërguar vazhdimisht në Twitter nga shikuesit duke pyetur se çfarë i ndodhi atij dhe nëse ai ishte gjallë.

Fansat madje e etiketuan Khloé në fotot e Shortyt kur e panë atë në rrugë dhe ajo tha se donte të shihte nëse ai po bënte mirë.Image

Khloé dëgjoi se ai punonte në Flip’s Coin Laundry në Los Anxhelos dhe shkoi atje me Kourtney. Kur ajo ia tregoi foton e Shortyt një klienti, ai i tha asaj ‘Largoje atë dereq nga këtu’. “Kalo një ditë të mbarë”, tha Khloé, duke i thënë motrës së saj, “Çfarë gumëzhitjeje”.

Dyshja vozitën duke marrë më shumë këshilla për Shorty dhe duke i dhënë numrin e Khloé një djaloshi që pretendonte ta njihte. Së shpejti, Shorty kishte rënë në kontakt me Khloe dhe ishte ftuar në drekë tek ajo të nesërmen.

Kur u paraqit, Shorty i tha Khloé, Kim dhe Kourtney se ai do të kishte punuar në Flip’s por ai ishte mbyllur për shkak të COVID-19.

Shorty atëherë konfirmoi se ishte gati të jetonte jetën jashtë rrugëve. Ai po kërkonte për një punë dhe apartament.

Kardashianës më vonë siguruan një apartament të kontrolluar me qira për Shorty, duke shpresuar ta ndihmonin atë të bëhej më i pavarur. ‘Zoti bën mrekulli,’ tha Shorti, falënderues që kishte takuar familjen.