2018

Këta janë telefonat më të shitur në vitin 2018

1. SAMSUNG GALAXY NOTE 9

Galaxy Note 9 është telefoni më i mirë për biznesin dhe vazhdon të jetë telefoni i preferuar i 2018. Unë e kam përdorur atë tani për disa muaj dhe përkundër përpjekjeve për disa telefona të mëdhenj si iPhone XS Max dhe Google Pixel 3 XL, asnjë e këtyre mund të zëvendësojë Shënimin 9 dhe çdo gjë që Samsung përfshin në këtë pajisje mahnitëse. Kjo është veçanërisht e vërtetë për përdorim në hapësirën e ndërmarrjes.

2. HUAWEI MATE 20 PRO

Huawei kohët e fundit njoftoi Mate 20 Pro dhe ai sjell së bashku të gjithë madhështinë e Huawei në një pajisje të vetme që është e vështirë për të rrahur.

Mate 20 Pro përfshin chipsetin e parë të procesorit Android 7nm me Kirin 980 (A12 Bionic i Apple përdor gjithashtu procesin 7nm), dy Njësi të përpunimit të Neuralit, një procesor të sinjalit të imazhit të gjeneratës së katërt dhe një modem LTE Cat.21.

3. GOOGLE PIXEL 3 XL AND PIXEL 3

Google Pixel 3 XL ka një ekran të madh 6,3-inç 18: 9, procesor Snapdragon 845, 4GB RAM, 64GB dhe 128GB hapësirë të integruar, kamera të pasme 12,2 megapikselë, kamera të dyfishtë, IP68 pluhur dhe rezistencë ndaj ujit, një 3430 baterinë mAh dhe altoparlantët e dyfishtë stereo.

Pixel 3 më i vogël ka një ekran 5.5 inç dhe bateri më të vogël 2,915 mAh ndërsa pjesa tjetër e syzeve janë të njëjta me modelin XL. Fatmirësisht, tarifimi me valë është përfshirë këtë vit, së bashku me një sërë Wired Pixel Buds në paketën e shitjes me pakicë.

4. APPLE IPHONE XS MAX/XS

Apple iPhone XS Max është shfaqur më së miri për të gjithë telefonat e tjerë në testimin e benchmarking dhe chipset Apple A12 Bionic me siguri shpërthen shtigje të reja. Ka një ekran të shkëlqyer OLED, bateri me përmasa të mëdha dhe softuer të ri të kamerës për ta bërë atë një anije shumë imponuese.

5. ONEPLUS 6T

OnePlus 6T përbëhet nga dy pjesë të Gorilla Glass 6 me një kornizë metalike. Asnjë telefon tjetër në dispozicion sot nuk përdor Gorilla Glass 6. Dizajni është elegant dhe cilësia e ndërtuar është e shkëlqyeshme.

6. HUAWEI P20 PRO

EMUI i Huawei ka bërë një rrugë të gjatë dhe ekrani kryesor tani ka një standard Google Feed në një panel me një ndërfaqe që është afër magazinës.

Kur Huawei siguron softuer dhe cilësime përtej aksioneve Android, ato shërbejnë për të përmirësuar pajisjen në vend që ta grumbullojnë atë dhe ta ngadalësojnë atë. P20 Pro fluturon me çdo veprim dhe është një gëzim absolut për t’u përdorur.

7. APPLE IPHONE XR

Apple iPhone XR ndryshon nga XS / XS Max me një ekran LED në vend të OLED, rezolucion më të ulët, nuk ka mbështetje 3D Touch (a ka dikush madje kujdeset për këtë?), Një kamerë të vetme të pasme dhe një ekran 6.1 inç që përshtatet në mes këto dy telefona të tjerë të rinj.

8. LG V40 THINQ

LG vazhdon të lëshojë telefona të mrekullueshëm që vlerësojnë me kalimin e kohës dhe në një treg të mbushur plot anije, LG V40 mund të ketë një kohë të vështirë për të gjetur vendin e saj gjithashtu.

Ndërsa Huawei ishte një nga markat e para të mëdha për të nisur një telefon me tre kamera të pasme, LG bumped atë deri duke njoftuar një telefon me pesë kamera totale. Tre janë gjetur në anën e pasme dhe dy janë në pjesën e përparme.

9. SONY XPERIA XZ3

Sony Xperia XZ3 përputhet në fletën e spekulimeve me Google Pixel 3 dhe 3 XL me 4GB RAM, 64GB hapësirë të brendshme, Android 9 Pie, Qualcomm Snapdragon 845, 3300 mAh bateri, mbushje pa tela dhe rezistencë ndaj pluhurit dhe ujit IP68.

Xperia XZ3 ka një dizajn të mrekullueshëm të lakuar me opsione të bukura të ngjyrave dhe mundësi zgjerimi të ruajtjes së microSD. Ekrani OLED me 6 inç duket i mrekullueshëm, veçanërisht kur sheh përmbajtjen e videos dhe përjeton teknologjinë HDR up-conversion.

10. SAMSUNG GALAXY S9/S9 PLUS

Shfaqja e Infinity e Samsung vazhdon të lë përshtypje dhe të fitojë një rezultat pothuajse të përsosur si shfaqjet e tjera të Samsung në telefonat më të rinj të Samsung, Apple dhe Google.

Ka 6GB RAM, procesori më i shpejtë Qualcomm Snapdragon 845, një aparat fotografik me dy apertura të pasme, një tjetër me mbështetje super të lëvizjes së ngadalshme (vetëm S9 Plus), aftësinë për të shtuar kartela të lira microSD, përmirësim i ndihmës Bixby dhe një buton hardware i dedikuar përdorimin e saj, teknologjinë e pagimit të Samsung Pay, ngarkimin pa tela dhe të shpejtë, pluhurin IP68 dhe rezistencën ndaj ujit, portin standard USB të tipit C dhe prizën tradicionale prej 3.5mm.