Kënga ‘Duje’ e familjes Kelmendi e dyta më e dëgjuara në Eurovision

Albina dhe Familja Kelmendi me këngën ‘Duje’ mbrëmë e kanë siguruar finalen e festivalit më të madh muzikor në Evropë ‘Eurovision’.

Se kënga iu ka pëlqyer evropianëve dhe jo vetëm, shihet edhe nga shikimet që ka marrë ‘Duje’ në kanalin zyrtar të Eurovisonit, shkruan Albanian News.

Aktualisht kjo këngë ka mbledhur 411 mijë shikime, më shumë se ‘Duje’ ka vetëm përfaqësuesja e Polonisë me këngën ‘Solo’.

‘Solo’ aktualisht ka kaluar shifrën e 1 milionë shikimeve.

Përndryshe finalja e madhe Eurovisionit do të mbahet të shtunën në qytetin e Liverpoolit në Angli.