Anëtari i PDK’së

Kelmendi: Me “bulliqa” nuk arrihet ndryshimi

Anëtari i PDK’së Migjen Kelmendi ka ironizuar me përzgjedhjen e Vetëvendosjes me kandidantin Shpejtim Bulliqin për të udhëhequr Podujevën.

Kelmendi thotë se VV’ja e cila u prezentue si garancë e ndryshimit, pa asnjë skrupull kandidon një figurë të kompromitueme edhe profesionalisht edhe politikisht si Bulliqin.

“Partia qe u prezentue si garance e ndryshimit, pa asnji skrupull kandidon nji figure te kompromitueme edhe profesionalisht edhe politikisht si Bulliqin. Ka me mbete e randesishme fotoja dhe shetitjet e Kurtit me Bulliqin neper rruget e Podujeves.
Per Kurtin pushteti arsyeton gjithçka. Edhe foton edhe kandidimin e Bulliqit, edhe kompromitimin (e perkoheshem mendon Kurti)”, ka shkruar ndër të tjerash Kelmendi në Facebook.

Ky është shkrimi i plotë:

Me “bulliqa” nuk arrihet Ndryshimi!

Per me kuptue krejt farsen dhe manipulimet e Albin Kurtit dhe VV, nuk kam aktualisht shembull ma te gjetun se kandidimin e Bulliqit per Podujeve.
Partia qe u prezentue si garance e ndryshimit, pa asnji skrupull kandidon nji figure te kompromitueme edhe profesionalisht edhe politikisht si Bulliqin.
Ka me mbete e randesishme fotoja dhe shetitjet e Kurtit me Bulliqin neper rruget e Podujeves.
Per Kurtin pushteti arsyeton gjithçka. Edhe foton edhe kandidimin e Bulliqit, edhe kompromitimin (e perkoheshem mendon Kurti).

“Lazni car Scepan Mali’ s’po e kupton qe krejt po doket! Qe asht cullak ne gjakimin e tij per pushtet, dhe Bulliqi ka me mbete logo e “forces se ndryshimit” dhe kompromitimit.
Apo ndoshta po e kupton mire, por Qellimi po ja arsyeton Mjetin, si krejt tjereve deri sot.
Me ‘bulliqa’ askush, qe veç pak din me mendue, nuk pret kurfare ndryshimi.
E keqja asht qe Kurti po llogarit ne ate mase te njerezve tane qe e kane zor me mendue!
Mendon Albini per ta:)