lajmi i fundit

Kaq raste të reja me COVID-19 brenda 24 orëve në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 278 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.821.818 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 820.271 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 99.961 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 1.159 testime, 30 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 31 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223.715.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 592.

➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!