Kandidati për president

Joe Biden nxjerr Corvettën e tij të vitit 1967: Ma bleu babai, e dua shpejtësinë

Rreth katër vite më parë, Joe Bidenit i ishte dashur të marrë leje speciale nga shërbimi sekret për të vozitur veturë.

Biden që në vitin 2016 ishte nënpresident i SHBA’ve ndërsa Barack Obamë President, ishte paraqitur në emisionin Jay Leno’s Garage, ku kishte rrëfyer për Corvettën e tij, që babai ia kishte bërë dhuratë për martesë.

Corvetta e Biden nuk kishte qenë në gjendje të mirë derisa djemtë e tij nuk kishin vendosur t’ia riparonin për t’ia bërë dhuratë për Krishtlindje.

Shoumeni i njohur Leno, në emisionin e tij, ka dhuruar skena plot humor me mysafirin e tij duke e shpotitur edhe për kohën kur ka qenë i ri dhe për raportet me femra derisa për adrenalinën është kujdesur “shoferi i tij personal” Joe Biden. Ish nënpresidenti 77 vjeçar, që tani është në garë për President të SHBA’ve, më 3 nëntor do ta ketë përballjen me Trump, kur edhe do të dihet kush do të jetë njeriu i parë i superfuqisë botërore.

Shpërndaje

Prekëse

Të përgjërohesh për ushqim! Video prekëse, qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale