145 viktima në 24 orët

Italia drejtë normalitetit: Bie dukshëm numri i viktimave dhe rasteve të reja

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 31908, që do të thotë janë 145 viktima në 24 orët e fundit.

Rastet të reja janë 675 duke e çuar në 225435 numrin total të të prekurve. Numri i të shëruarave ka shkuar në 125176, ndërsa 762 janë në gjendje kritike.

Numri i rasteve aktive është 38351 ndërsa, numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 314318.