Hamdi Shartari

Ish-kandidati i VV’së e shanë me rob shtëpie deputetin e “GUXO”-s

Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Hamdi Shartari ka reaguar ashpër ndaj deputetit i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, pjesë e Listës Guxo, Burim Karameta i cili i ka dalë kundër ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, lidhur me shtesat prej 60 eurove për stafin mjekësor. Karameta i tha Vitisë të marrë guximin dhe t’u kërkojë falje qytetarëve e mantelbardhëve, sepse sipas tij, do të çlirohej sadopak.

Lidhur me këtë Shartari e ka sharë me rob shtëpie deputetin e ‘GUXO’-së.

“Ti **fsha robt ty o deputet. Ti se din spari qka eshte virusi as kah vjen e ku shkon. E sa per mjek *ije nanen tane se mjekt duhet me punue gjat orarit qe kan a mendove ti qe e paguhen me nr te pacientve a? Shko te Isa yt more ti *ifsha qka kie nshpi e nvorre qe 30 vjet”, shkroi Shartari në Facebok.