Isa Mustafa

Isa Mustafa sot feston ditëlindjen, ja sa vjet i mbush

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa feston sot ditëlindjen.

Mustafa, i lindur më 1951 sot mbush 69 vjeç.

Isa Mustafa është lindur më 15 maj të vitit 1951 në fshatin Prapashticë të rrethit të Prishtinës.

Ai ka mbaruar shkollën fillore dhe të mesme në Prishtinë, ndërsa Masterin dhe Doktoraturën i ka kryer në Universitetin e Prishtinës.

E nga kolegë të tij, miq e bashkëpunëtorë tashmë kanë filluar urimet.