Klubi Italian

Inter me dy super transferime nga Real Madrid

Inter dëshiron që të transferoj dy mesfushorë në fund të këtij sezoni.

Skuadra italiane po tenton ta transferoj dyshen e Real Madrid, Luka Modric dhe Mateo Kovacic.

Inter ka kohë që po e kërkon transferimin e fituesit të Topit të Artë, mirëpo madrilenët kanë refuzuar shitjen e tij, mirëpo në verë gjërat do të jenë më ndryshe.

Nga ana tjetër, transferimi i Mateo Kovacic do të jetë më problematik, pasi lojtari është në huazim te Chelsea dhe po mendon të qëndroj aty.