Itali

Humb jetën i riu shqiptar në Itali

Mediat italiane raportojnë se një 18 vjeçar shqiptarë ka humburjetën si pasojë e një aksidenti në rrugë.
I riu me iniciale K.G , thuhet se po udhëtonte me motoçiklete në komunën Lamporecchio (Pistoia) ku paprtimas ka humbur kontrollin dhe ka përplasur kokën në asfalt.

Së bashku më të udhëtonte edhe një tjetër person, por ky i fundit ka shpëtuar pa dëmtime serioze.

Ndërkohë një hetim ka nisur për zbardhjen e ngjarjes.