Telefoni i zgjuar

Huawei prezanton Honor 8X, telefon celular me një çmim të ulët

Telefoni i zgjuar nga marka e Huawei ofron pajisje me performancë të lartë me një çmim relativisht të ulët.

Huawei ka prezantuar një smartphone të ri me markën e saj degë Honor , ekran pa korniza.

Procesori është një Hisilicon Kirin 710, i cili ka 4 GB RAM. Si memorie të brendshme 64 GB ose 128 GB janë në dispozicion, të cilat mund të zgjerohet duke përdorur një kartë microSD, transmeton lajmi.net.

Kamera kryesore vjen në konfigurimin e dyfishtë dhe zgjidh në 20 MP dhe 2 MP. Një aparat 16 MP përdoret për selfie. Kapaciteti i baterisë është i sinjalizuar me 3750 mAh. Sensori i gjurmëve të gishtave ndodhet në pjesën e prapme.