Honda prezanton HR-V Sport me 180 kuaj fuqi (Foto)

Versioni sportiv i SUV-it të vogël të Hondës posedon motor me benzinë ​​me 1.5 litra turbo-mbushës nga Civic.

Oferta e modelit HR-V në Evropë për 2019 do të jetë më i pasur për versionin Sport. Modeli i ri ka një pamje sportive falë shtesave elegante të jashtme, të tilla si një grilë e zezë në krahasim me krom, e cila është përfshirë në standardin EN-V, dhe dritat e pasme të errësuara.

Brendësia vjen në një kombinim të kuq të errët, dhe ulëset kanë mbështetje më të mirë anësore sesa ato standarde. Ndërsa modeli i rregullt HR-V është në ngjyra të ndritshme, në versionin Sport ai gjithashtu është në ngjyrë të zezë.

Honda nuk ka bërë të ditur të gjitha të dhënat të dhënat teknike dhe të performancës, por është i njohur se do të ketë motor 1.5 litërsh turbo-benzinë që sjell 180 kuaj-fuqi.

Prodhuesi japonez thotë se ka modifikuar si sistemin e pezullimit ashtu edhe komplementin e karrocerisë së makinës për të përmirësuar karakteristikat e vozitjes.

Konsumatorëve do t’u ofrohet një transmetim manual me 6 shpejtësi, dhe CVT automatike do të jetë në dispozicion si opsion.

Çmimi i Honda HR-V Sport nuk dihet akoma dhe ky model do të jetë në dispozicion vetëm në pranverën e ardhshme.