video

“Hile Hile”, kënga më e re nga Adelina Tahiri

Adelina Tahiri ka prezantuar para publikut projektin e ri muzikor.

Këngëtarja nga Maqedonia ka lansuar me videoklip këngën e re, e cila titullohet “Hile Hile”.

Kënga është e shoqëruar me një klip atraktiv e me një paraqitje mjaft ekstravagante të 28-vjeçares.

Adelina duket mjaft në formë dhe ky është projekti i dytë pas rikthimit në muzikë, i cili pason pas atij “Përgjithmonë”.

Muzika është punuar nga kompozitori shqiptar, Irkenc Hyka, gjersa tekstin e ka shkruar Petro Xhori.

Ana vizuale e këtij projekti i është besuar produksionit nga Shqipëria, MAX Production.

loading…