Ferizaj

Hedh sprej në klasë, arrestohet

Një person është arrestuar në Ferizaj, pasi që i njëjti gjatë pushimit, në një dhomë të mësimit të shkollës kishte hedhur sprej OC, ku si pasojë tek nxënësit kishte shkaktuar djege të syve dhe kolitje.

Pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.