Ish-presidenti

Hashim Thaçi sot mbush 53 vjet, a ia dinë qytetarët ditëlindjen? (VIDEO)

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, feston sot 53 vjetorin e lindjes.

Me anë të një postimi urim i ka dërguar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Ndërsa qytetarët s’është që ia dinë datën e lindjes, por për ish-përfaqësuesin politik të UÇK-së që aktualisht gjendet në Hagë kanë vetëm urime.

Urime për ditëlindjen e tij bënë edhe shumë bashkëpunëtorë dhe politikanë.

Hashim Thaçi është i lindur më 24 prill 1968 në fshatin Burojë të Skenderajt dhe është presidenti i pestë i Republikës së Kosovës, derisa dy herë ishte shef qeverie.