Presidenti

Hashim Thaçi komenton fitoret e xhudisteve të Kosovës, i quan krenari të vendit

Kosova sot i siguroi tri medalje të arta në Grand Slamin e Abu Dhabit.
Të artën e mori Nora Gjakova, ndërsa Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi morën nga një medalje të argjendtë.

Me këtë rast, presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shkruan një status në facebook, dhe i ka uruar xhudistet kosovare për suksesin e tyre.