Kryetari i AAK-së

Haradinaj: S’bashkëpunojmë me asnjë parti e cila kërkon heqjen e taksës

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se deputetët e partisë së tij do të votojnë për shpërndarjen e Kuvendit më 22 gusht në seancën e jashtëzakonshme.

Haradinaj e ka quajtur të dëmshme për vendin nëse ndonjë subjekt politik i shmanget zgjedhjeve dhe tenton të krijoj qeveri teknike me kryeministër konsensual.

Ai tutje ka thënë se nuk preferojnë koalicion me PDK-në, LDK-në dhe VV-në.

Për më shumë shikojeni intervistën dhënë për rtv21:

loading…loading...